Unie českých pěveckých sboru

Regionální portál - Tachov.cz

Seznam

Naši sponzoři:

Město Tachov

Historie:


 • Sobota 16.3.2024 od 16h, kino Mže, Tachov - společný jarní koncert sborů Carmina, Přeštice a KOZTliveCZ, Tachov. Na programu je průřez repertoárem obou sborů, tj. zazpíváme naše největší hity a uslyšíte všechny žánry od klasiky, přes lidovky až po spirituály a populární melodie. Připravili jsme i společný zpěv pásma nejznámějších muzikálových melodií od A.L. Webbera, kde oba sbory doprovodí mini kapela s bubeníkem, takže se opravdu máte na co těšit :-) Reportáž z koncertu v Západočeské kabelové televizi je zde.
 • Pátek 12.1.2024 - Nový rok jsme opět rozjeli tradičním společenským posezením, při kterém jsme se pobavili, zazpívali a také plánovali, co letos podnikeme. Program vypadá ambiciózně a zkusíme podniknout i nějaký ten zahraniční zájezd :-)

 • Neděle 3.12.2023 od 17:30 Tachov - 2. vánoční koncert v refektáři Muzea Českého lesa.
 • Sobota 2.12.2023 od 17h Stříbro - 1. vánoční koncert v sále Muzea na náměstí.
 • Sobota 21.10.2023 od 15h Přeštice - společný koncert sborů Carmina, Přeštice a KOZTliveCZ, Tachov. Vypravili jsme se do Přeštic, kde jsme spolu se sborem Carmina podnikli společný hudební projekt, tj. koncert s repertoárem zahrnujícím naše vybrané hity. Hlavní motivací bylo využít nacvičené pásmo muzikálových melodií od A.L. Webbera, na kterém jsme v obou sborech pracovali. Přeštická sbormistryně Jana Valentová na přípravě notového materiálu pro sbor strávila nemálo času a my v Tachově zase máme krásné hudební vzpomínky na úžasného bubeníka Roberta Dvořáka z května 2023, kdy jsme toto pásmo zpívali na výročí TDS v Jízdárně. Takže jsme si to opět zazpívali a ve verzi 2 sborů to zní opravdu impozantně. Doprovázeli nás přeštičtí hudebníci a v podobné sestavě to plánujeme zopakovat na jaře 2024 zase pro tachovské publikum.
 • Původně plánované vystoupení 5.8.2023 v rámci Tachovských městských slavností pořadaných MKS Tachov se z organizačních důvodů neuskutečnil, takže to zkusíme naplánovat někdy jindy.
 • Sobota 20.5.2023 - vystoupení na slavnostním koncertě k výročí 50 let založení TDS. Krátká audio ukázka z našeho vystoupení (pásmo muzikálových melodií od A. L. Webbera s doprovodem bicích, baskytary a klavíru) je k poslechu zde, fotky jsou ve fotogalerii, vyšel pěkný reportážní článek z celé akce a také videoreportáž na TV Tachov.

 • Pátek 13.1.2023 - po dloooooouhé době jsme zase měli naši obvyklou (?) lednovou oslavu. Slavit se musí, vždy se k tomu najde nějaký důvod. Tentokráte jsme si hezky popovídali, ochutnali různé dobroty, ale hlavně jsme zpívali. Nejprve s doprovodem ochestru :-) - to bylo z nahrávky, kde jsme si vyzkoušeli, co bychom mohli v letošním roce nacvičovat. Více nebudeme naznačovat, abychom neprozradili překvapení. Pak jsme také zpívali tradiční hitovky s kytarou, na kterou nás doprovodila Martina (musela provětrat tu svoji krásnou novou 12-strunku). Zase se scházíme o prodloužených víkendech (pátek večer a sobota dopoledne) a připravujeme se na letní akce.

 • Neděle 27.11.2022 od 17:30 - 3. adventní koncert v refektáři Muzea v Tachově (navazující na rozsvěcení stromu na náměstí). Na všech třech adventních koncertech jsme zazpívali program vánočních koled (kombinovaný z českých a světových), který proložil svým klavírním vystoupením talentovaný mladý klavírista Jan Pittr ze Stříbra. Podařilo se nám zapojit také naše nové šikovné klavíristky Kláru a Petru a zahrát a zazpívat si i hit Somewhere (po kterém Katka tak toužila) a nakonec jsme byli všichni rádi, že jsme ho zpívali, protože k vánocům prostě patří. Vystoupení jsme zakončili vždy zpíváním společných koled s diváky, což nás také baví, když vidíme, jak moc lidí se rádo přidá a spoluvytváří tak hezkou vánoční atmosféru.
 • Neděle 27.11.2022 od 15h - 2. adventní koncert v kostelíku ve Ctiboři, kam jsme se po 3 letech opět vrátili, a to velmi rádi. K naší radosti se přidal i Kája, takže vzpomínání bylo dokonalé.
 • Sobota 26.11.2022 od 18h - 1. adventní koncert v sálu Muzea ve Stříbře, kde jsme naše letošní vánoční "turné" zahajovali. Sál je to moc příjemný (prohlédněte si fotky na Facebooku) a diváci byli také moc milí, takže se tam určitě zase rádi vrátíme.
 • Neděle 19.6.2022 od 17h - letní koncert na Petříně, kde jsme se opět potkali s Labyrintem. Místo konání byl krásný kostel sv. Vavřince přímo na vrcholu petřínského kopce, vedle známého zrcadlového bludiště a rozhledny. Oba sbory zazpívaly průřez svým repertoárem, za doprovodu klavíru, smyčců, flétny, perkusí a dalších. Bylo fakt úmorné vedro, ale zvládli jsme to i s tou dlouhou cestou z Tachova a zpět zase domů.
 • Neděle 29.5.2022 od 15h - pozdně jarní koncert v refektáři Muzea v Tachově. Zazpívali jsme asi 40 minutový průřez naším repetoárem, takže došlo na všechny žánry. Po té dlouhé pauze jsme vytáhli z archivu nějaké pozapomenuté kousky a doplnili těmi oblíbenými hity. Prostě každý si přišel na své a ohlasy diváků byly velmi pozitivní. Povedlo se nám také přilákat další nové členy (což nás moc těší a budeme rádi i za další posily, pokud by se chtěl zase někdo přidat). Vystoupil s námi velmi šikovný klavírista Jan Pittr, který zahrál 3 "hitovky" klasické tvorby a krásně tak oživil a doplnil náš pěvecký program a umožnil nám odpočinout si před druhou polovinou koncertu. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.
 • Od února 2022 zase normálně zkoušíme (sice ne každý týden jako kdysi, ale zhruba jednou měsíčně máme takové víkendové minisoustředění). Nácvik nových věcí je tím trochu zpomalen, ale jsme rádi, že zase zpíváme a hlavně že můžeme mít nějaká vystoupení.

 • V neděli 12.12.2021 od 19:30 se část KOZTliveCZe vypravila do Prahy, kde posílila organizátorský pěvecký sbor Labyrint a sbor Univerzity Karlovy a zazpívali jsme si Rybovu mši vánoční v kostele Sv. Šimona a Judy, Praha 1. To bylo super, že se pak tak dlouhé pauze začalo zase zpívat. Nejen účinkující, ale i diváci byli nadšeni, že jsme měli odvahu to provést. Stálo to za to!!!
 • Bohužel ani v roce 2021 se nám nepodařilo zazpívat pro naše diváky na adventních a vánočních koncertech v Tachově. Naše vystoupení jsme poctivě připravovali a byla odvolána jen necelý týden před jejich začátkem :-(
 • ZRUŠENO - V sobotu 27.11. od 17h plánujeme vystoupit na adventním koncertu v kostelíku ve Ctiboři.
 • ZRUŠENO - V neděli 28.11. od 16h zazpíváne krátce na rozsvěcení vánočního stromu na náměstí v Tachově. Budou tam opět všichni zpěváci od nejmenších TDSáků až po Vysloužilce. Kultura v Tachově žije, hurá!
 • ZRUŠENO - V neděli 28.11. od 17:30 pak máme druhý adventní koncert v refektáři Muzea Českého Lesa v Tachově.

 • Dočasné přerušení činnosti v období 03/2020 až 08/2021: Vzhledem k anti-covid-19 opatřením ohledně zákazu shromažďování jsme museli zrušit naše pravidelné zkoušky, a tak nemáme možnost se připravovat na naše plánovaná vystoupení. Od 13.3.2020 bylo zakázáno shromažďování 30 osob a více, od 24.3. pak radikálně sníženo na max. 2 osoby. Uvolňování nastalo od 24.4. na max. 10 osob (což nám bohužel pro celý sbor nestačí) a větší povolené počty se očekávají až v červnu 2020.
 • Nakonec jsme se sešli na 2 outdoorové zkoušky v září 2020, kde jsme nacvičovali program na Setkání sborů (původně plánováno na květen 2021). Pak jsme se od října 2020 skoro rok neviděli, protože covidové události v Tachově byly dramatické. Znovu jsme se potkali až na letním setkání v červnu 2021 těsně před prázdninami a normálně zkoušet jsme začali od září 2021. Začali jsme připravovat akci Setkání sborů na posunutý termín v květnu 2022, když jsme záhy zjistili, že v Tachově budou oba reprezentativní sály (Jízdárna a kulturní sál) v rekonstrukci, takže akci bohužel opět posouváme (na květen 2023 ?) ... :-(
 • S akcemi má samozřejmě problém více sborů, a proto se na webu Unie objevil pravidelně aktualizovaný seznam festivalů a dalších akcí, které se přispůsobují aktuálním podmínkám.
 • ZRUŠENO - prosinec 2020 - adventní koncerty (Tachov a okolí)
 • ZRUŠENO - květen 2020 - koncert s kapelou Dixieland z Mariánských Lázní v rámci série koncertů "Dveře Jízdárny dokořán" pořádané MKS Tachov
 • ZRUŠENO - duben 2020 - koncert s s dívčím pěveckým sborem Bel canto z Domažlic
 • Jako povzbuzení pro sboristy bychom se rádi připojili k motivační výzvě prof. Koláře.
 • Takto jsme v 04/2020 sdíleli informaci o výrobě unikátních českých roušek a speciálních respirátorů: Pokud se chcete aktivně či pasivně zapojit do boje s koronavirem, doporučujeme načerpat inspiraci od studentského projektu z TULu v Liberci, případně můžete aktivně přispět nebo si najít roušku ve svém okolí v projektu DámeRoušky. Nejbezpečnější je v kompletní maska, kterou začali podle návrhu z ČVUT vyrábět ve firmě CARDAM šikovní čeští vědci. Bohužel pro zpěv to nejde použít...

 • 15.12.2019 od 19:30, Praha, kostel sv. Šimona a Judy - koledy a Rybovka na společném koncertě se sborem Labyrint, plakát akce zde.
 • 15.12.2019 od 17h, Praha, Staroměstské náměstí - zpívání u vánočního stromečku, plakát akce zde.
 • 1.12.2019 od 18h, Tachov, kostel u Muzea - společné vystoupení s dívčím pěveckým sborem Bel canto z Domažlic, plakát akce zde a dokumentární reportáž z akce v TV Tachov. Premiérově jsme uvedli skladbu Shallow od Lady Gaga.
 • 30.11.2019 od 17h, Ctiboř - první letošní adventní vystoupení, více informací zde.
 • 12.5.2019 od 15h - společný koncert s Dudáckou muzikou z Českého lesa v Jízdárně ve Světcích u Tachova, plakát ke stažení ZDE, pořádá MKS Tachov

 • 26.12.2018 od 17h (středa) - část našich zpěváků (spolu s dalšími zpěváky z Fontány, ML) přišli vypomoci na vánoční koncert Tachovského chrámového sboru, kde byla v kostele Nanebevzetí Panny Marie opět po více než 10 leté pauze (od premiéry na vánoce 2007) uvedena tradiční vánoční hudba, tj. Česká mše vánoční od J. J. Ryby.
 • 2.12. od 17:30 (neděle) - adventní koncert v kostele Sv. Máří Magdaleny vedle Muzea v Tachově (po rozsvěcení vánočního stromečku), zde jsou pozvánky 1 a 2 , reportáž o koncertu na TV Tachov.
 • 1.12. od 16h (sobota) - adventní koncert ve Štěnovicích u Plzně, kostel Sv. Prokopa, pro diváky bude připraveno občerstvení a něco na "zahřátí" ve vytápěné místnosti, vstupné dobrovolné
 • 30.11. od 18h (pátek) - vystoupení v předvánočním Mikulášsko-čertovském hudebním pásmu, pódium před prodejnou Globus, Plzeň, vstupné zdarma (akce pro veřejnost)
 • 28.10. od 15:30 (neděle) - pásmo českých lidovek a národních písní u příležitosti 100 let ČSR, Muzeum Tachov
 • 22.9.2018 od 11h (sobota) - hudební doprovod na svatbě v Soběslavi
 • 1.9.2018 od 20h (sobota) - vystoupení na společném koncertě s německými sbory v Plößbergu, zde vyšel článek v německých novinách.
 • 7.7. od 13h - hudební doprovod na svatbě ve Ctiboři
 • 16.6. od 18h - vystoupení na pouti ve Ctiboři - samostatný blok a také společný zpěv s dudáckou kapelou
 • 9.6. - celodenní setkání sborů západočeské oblasti v Mariánských Lázních, plakát akce zde
 • 2.6. od 15h - vícenásobné spoluvystoupení jako KOZTliveCZ i jako vysloužilci na výročním koncertu k 45 letům TDS, Jízdárna Světce
 • 31.3. od 17h - velikonoční koncert v Rozvadově, foto z akce

 • 10.12.2017 (neděle) od 16:00 - vánoční koncert v kostele v Břežanech u Rakovníka
 • 9.12. (sobota) od 16:00 - vánoční koncert v kostelíku ve Ctiboři
 • 9.12. (sobota) od 11:00 - adventní zpívání jako hudební doprovod Vánočního jarmarku na nádvoří Zámku v Tachově
 • 8.12. (pátek) od 18:00 - adventní zpívání jako hudební doprovod adventních trhů v Rozvadově
 • 5.12. (úterý) od 18:00 - adventní koncert v Zadním Chodově
 • 3.12. (neděle) od 17:30 - první letošní adventní koncert následující těsně po rozsvěcení vánočního stromu, kostel sv. Máří Magdaleny (vedle Muzea) v Tachově, pozvánka na akci na Facebooku
 • 6.-8.10. - víkendové soustředění, fara Staré Sedliště
 • Sobota 17.6.2017 od 15h - netradiční hudební vystoupení na letní pouti ve Ctiboři, zpestředné následným společným vystoupením s folkovou kapelou Sebranka.
 • Sobota 27.5.2017 - zpívání na svatbě v Tachově, kostel Nanebevzetí Panny Marie
 • Neděle 14.5.2017 - celodenní akce s hudebním vystoupením (spolu se sborem Labyrint) na soukromé oslavě kulatých narozenin Hedviky, vinice sv. Kláry v Botanické zahradě v Praze

 • Něděle (4. adventní) - 17.12.2016 16h Ctiboř - fotografie z akce v naší fotogalerii
 • Pátek 9.12.2016, 18h Rozvadov - fotky a článek na webu Tachovského deníku
 • Neděle (1. adventní) 27.11. od 17:30 - adventní koncert v kostele sv. Máří Magdaleny (vedle Muzea) v Tachově
 • 29.10.2016 (sobota) od 18h - slavnostní koncert k 20. výročí sboru, společenský sál Mže, Tachov, hosté: Lukáš Kunz a Eliška Nejedlá. Na obvyklých plakátovacích místech můžete najít oficiální plakátek, zatímco jako osobní pozvánky rozdáváme neoficiální plakátek :-)
  Zde je článek na webu Tachovského deníku, který vyšel 1.11.2016.
 • Neděle 19.6.2016 od 14h - velmi, ale velmi povedený letní koncert smíšených sborů KOZTliveCZ a Labyrint v kostele Sv. Vavřince na Petříně v Praze (aneb volné pokračování podobné úspěšné akce z 05/2010 - viz naše Historie) - plakátek zde
 • Sobota 7.5.2016 - několik vystoupení v rámci úžasného 11. sborového setkání v Sušici.
 • Neděle 10.1.2016, 15h - vystoupení na Tříkrálové sbírce v Muzeu Českého lesa v Tachově, polovina vstupného věnována mobilnímu hospicu v Tachově

 • 3. adventní víkend - neděle 20.12.2015 16h vánoční koncert v kostele ve Ctiboři
 • 1. adventní víkend - neděle 30.11.2015 14h kostel Milíře, 15:30 Refektář muzea v Tachově
 • víkend 2.10.-4.10.2015 - tradiční víkendové soustředění na faře ve Starém Sedlišti
 • Neděle 26.7.2015 - vystoupení na společném koncertě německých sborů v Bärnau (letní sborové open-air posezení)
 • Čtvrtek 7.5.2015 - nahrávání vokálů pro metalovou skupinu Neurotic Machinery.
 • 8.3.2015 - Migrace webových stránek z adresy koztlive.ic.cz na novou adresu koztlive.cz. Výhodou by měl být opět větší prostor na naše fotografie a nahrávky a lépe zapamatovatelná adresa. Souhrn nejdůležitějších událostí (podle půlročních reportů) je možné sledovat i na naší sub-stránce na webu UČPS.
 • Sobota 14.2.2015 - hudební doprovod lidovými písněmi pro Masopust v Tachově

 • 3. adventní víkend - sobota 13.12.2014 14h Ctiboř, 16h Studánka
 • 2. adventní víkend - pátek 5.12.2014 18:30 Zadní Chodov, neděle 7.12. 15h Kout na Šumavě
 • 1. adventní víkend - neděle 30.11.2014 15h kostel Milíře, 17:30 Refektář muzea v Tachově
 • pátek 24.10.2014 - hudební doprovod na soukromé oslavě v restauraci ve Vítkově
 • víkend 3.10.-5.10.2014 - tradiční víkendové soustředění na faře ve Starém Sedlišti
 • Sobota 20.9.2014 - vystoupení na společném koncertě 3 sborů v Plössbergu (Plössberg, Burbach, KOZTliveCZ)
 • Sobota 24.5.2014 - hudební doprovod ke svěcení pramenů při otevírání 211. lázeňské sezóny v Konst. Lázních
 • Sobota 17.5.2014 - vystoupení v rámci celodenního setkání sborů UČPS v Horažďovicích
 • Sobota 12.4. 2014 - velikonoční koncert společně s Vox Imperfecta a Cantilo v.i.p.
 • Neděle 5.1.2014 - vystoupení na Tříkrálové sbírce v Muzeu Českého lesa v Tachově

 • Neděle 22.12.2013 - adventní koncert ve Studánce + vánoční zpívání s veřejností
 • Sobota 14.12.2013 - vystoupení v Chodském Újezdě
 • Neděle 1.12.2013 - adventní koncert v Milířích + Adventní koncert v tachovském muzeu
 • Víkend 18.10. až 20.10.2013 - soustředění ve Starém Sedlišti
 • Neděle 13.10.2013 - vystoupení v Mariánských Lázních
 • Sobota 27.7.2013 - vystoupení na svatbě v Kadani
 • Pátek 28.6.2013 - ukončení sezóny, závěrečné posezení u ohně (u Martiny)
 • Sobota 25.5.2013 - vystoupení na oslavě výročí Jednoty Tachov
 • Sobota 18.5.2013 - vystoupení v rámci oslav 40. let TDS
 • Pátek 19.4.2013 - vystoupení na pietní akci v Urnovém háji v Tachově
 • Pátek 8.2.2013 17h - vystoupení na oslavě 20. let Domova pro OSZP Milíře, sál Mže, Tachov

 • Neděle 23.12.2012 15h - vánoční koncert ve vestibulu kulturního domu ve Studánce
 • Sobota 22.12.2012 17h - Rybova Mše Vánoční v rámci vánočního koncertu v Plané u M.Lázní, kostel Nanebevzetí p. Marie
 • Pátek 21.12.2012 18:30 hod - vánoční koncert v kostele v Broumově
 • Neděle 16.12.2012 19:30 - Rybovka v Praze (spoluúčinkující na koncertu Labyrintu), kostel Sv. Šimona a Judy, U Milosrdných 1, Praha 1
 • Neděle 2.12.2012 17:30 - koncert v presbyteriáři Tachovského muzea (po rozsvěcení stromu na náměstí)
 • Neděle 2.12.2012 15h - koncert na Milířích (kostel)
 • Sobota 22.9.2012 - vystoupení na výročním koncertu sboru z Plössbergu
 • Sobota 29.9.2012 - 17h, koncert ve Starém Sedlišti (v průběhu sborového soustředění od 28.-30.9.)
 • Pátek 29.6.2012 - závěrečné posezení u ohně (u Martiny)
 • Sobota 9.6.2012 - 18h koncert v Tachově v kostele Nanebevzetí Panny Marie
 • Sobota 26.5.2012 - vystoupení v rámci setkání západočeských sborů v Chebu
 • Sobota 14.4.2012 - vystoupení na svatbě Lenky Mudrochové

 • Úterý 20.12.2011 od 18h - vánoční koncert v kostele (u nemocnice) v Plané (předávání Betlémského světla)
 • Neděle 11.12.2011 od 18h - vánoční koncert v Halži
 • Neděle 11.12.2011 od 16h - vánoční koncert v zámecké kapli v Boru
 • Sobota 10.12.2011 od 18h - vystoupení na vánočním koncertu DOM ve spol. sále Mže v Tachově
 • Neděle 27.11.2011 od 17h - adventní zpívání v kostele v Bärnau (společně s MGV Bärnau)
 • X/2011
  V pátek 7.10. jsme se objevili na kolonádě v Mariánských lázních, abychom tam kolemjdoucím lázeňským hostům zpříjemnili jejich večerní procházky. Jako obvykle jsme po skočení hudební produkce zpívající fontány navázali naším vystoupením, které obsahovalo průřez naším repertoárem. Setkali jsme se v vřelou odezvou a mnozí hosté se nás ptali, kde vystupujeme zítra, že by si nás chtěli ještě jednou poslechnout...
  Po koncertě jsme se přesunuli na faru ve Starém Sedlišti, kde jsme společně strávili celý víkend zaměřený na nácvik vánočního reportoáru. Začali jsme se připravovat na společné zpívání s DOM a opakovali loňské vánoční pásmo koled.
 • VI/2011
  Náš tradiční letní koncert v Tachově proběhl v neděli 12.6. jsme od 18h v kostelíku sv. Václava. Našemu domácímu publiku jsme naservírovali úrůřez naším kmenovým reportoárem říznutý již zmíněnými novinkami z velikonočního koncertu. K tomu jsme ještě oprášili náš "ozvěnový" hit Echo. Děkujeme p. faráři Ilnickému za možnost zpívání v tomto hezkém kostelíku. Zpívalo se nám pěkně a užili jsme si nejenom koncert, ale i následné posezení ve mlýně, kde jsme trochu předčasně oslavili konec školního roku a s vidinou dlouhých dovolených si dali skoro 3-měsíční pauzu.
 • IV/2011
  O velikonočním víkendu jsme absolvovali naše první letošní vystoupení. Zpívali jsme opět v Plané v sobotu 23.4. od 16h. Nečekaně dobré počasí způsobilo lehký odliv diváků, protože sedět v 15 stupňovém kostele, když venku je nejméně 25 st., se zdá být celkem nelogické. Ti, co přišli však nalitovali a koncert si spolu s námi náležitě užili. K našemu kmenovému reportoáru jsme přidali dvě premiéry - Gorale a Láska je láska (úprava od L. Hány). Dále jsme oživili Dancing Queen speciálním rytmicko-melodickým doprovodem ze záznamu. Též jsme zkusili zpívání v kvartetu s novou písní Melodia de la Saira. Koncert se povedl a tak jsme ho šli pak zapít do blízké pizzerie. Děkujeme MKS Planá za pozvání a rádi přijedeme znovu.

 • XII/2010
  Poslední vánoční koncert proběhl v úterý 21.12. 2010 od 18h v Plané ve společenský sál nemocnice Sv. Anny. Přijeli jsme tam zazpívat a navodit vánoční atmosféru pacientům, mezi které momentálně patří i naše opora v basu - Pavel Nutil. Klavírní doprovod pro pásmo koled jsme tentokráte zrealizovali ze záznamu.
 • XII/2010
  Další vánoční koncert následoval hned druhý den v sobotu 18.12. od 15h, tentokráte pro domácí publikum v Tachově. Program byl obdobný a i přes krutě nízké teploty se podařilo opět úspěšně zrealizovat klavírní doprovod pásma koled opět s Evou Fojtíčkovou a také kytarový doprovod další nové koledy Happy Christmass, který nacvičila Jitka Burkytová. Po koncertě část z nás ještě rychlě přeběhla do kulturního sálu Mže, kde probíhal vánoční koncert DOM. Se zájmem jsme si poslechli pásmo koled a domluvili se na příštím společném muzicírování.
 • XII/2010
  Vánoční koncerty jsme zahájili v pátek 17.12. od 18:30 vystoupením v kostele v Chodském Újezdě, kde se nám dostalo velmi vřelého přijetí. Pořadatelé o nás výborně pečovali dodávkou teplých nápojů. My jsme měli radost z toho, že jsme se zase skoro po měsíci sešli v téměř plném počtu. Program letošních vánočních koncertů byl složen výhradně z koled. Ve zhruba hodinovém vystoupení jsme premiérově uvedli cyklus 10 českých koled "Přislo jsi k nám Jezulátko" (varhanní doprovod + rytmické nástroje) v úpravě současného skladatele Jiřího Laburdy. K tomu jsme přidali dalších 7 českých a 6 světových koled v různých úpravách.
  Dále jsme pokračovali v sobotu 18.12. zpíváním při rozsvěcování vánočních stromů - nejprve od 15h v Tachově a pak jsme se přesunuli do Plané, kde jsme od 17h zazpívali dalšímu zaplněnému náměstí.
 • X/2010
  20.11. jsme opět zajišťovali hudební doprovod, tentokráte k výstavě v Tachovském muzeu u příležitosti 200. let narození K. H. Máchy.
 • X/2010
  5.10. jsme se vypravili do něměckého Bärnau, kam jsme byli pozváni místním mužským sborem na společné vystoupení při příležitosti 100. výročí založení jejich sboru. Vystoupila i další 2 německé sboru a koncert jsme završili společným zpěvem známého sborového "šlágru" z opery Nabucco. Naše vystoupení mělo velký ohlas a místostarostka z Bärnau nás pozvala na adventní zpívání, které jsme bohužel museli z časových důvodů odmítnout. Na následném posezení jsme si vzájemně připomněli české a německé lidové písně a došlo i na tanec (i když tancovat čardáš se zlomeným ramenem bylo trochu riskantní...).
 • IX/2010
  20.9. jsme vystoupili jako hudební doprovod v mírně zredukované sestavě na výstavě křesťanských oděvů v Halži.
 • IX/2010
  Na konci září jsme se sešli na víkendovém soustředění na faře ve Starém Sedlišti. Pracovali jsme na rozšiřování svého repertoáru, zejména "vánočním směrem" - nacvičili jsme pásmo českých koled pro sbor a varhany v úpravě současného pražského skladatele a profesora na konzervatoři Jiřího Laburdy. Soustředění bylo výborně organizačně (díky Aničko) i strávnicky (díky Jitko a Lenko), takže to byl velmi příjemný pobyt. Co může být lepšího než zpívat na konci léta koledy byvši rozvalena na pohovce a přikryta tlustou dekou a podpořena nějakým hřejivým nápojem... :-).
 • VI/2010
  Hned další víkend jsme jeli na festival duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald. Jednalo se o vetčí akci s působností v celém regionu Klatov. My jsme měli naplánované vystoupení v Janovicích nad Úhlavou, kde jsme potkali Železnorudský smíšený sbor se sbormistem Martinem Červenkou. Využili jsme této šikovné náhody a flexibilně zařadili společnou skladbu Pater Noster od Zdeňka Lukáše, kterou jsme již jednou společně nacvičovali na Plzeňském notování v říjnu 2009. Po našem vystoupení se část z nás ještě přesunula do Klatov na závěrečný koncert Jitříčka a smíšeného z gymnázia Pestalozziho v Mnichově doprovázeného symfonickým orchestrem z Garchingu u Mnichova.
 • V/2010
  O posledním květnovém víkendu v sobotu 29.5., kdy se náhle, ale velmi vítaně vylepšilo počasí, se KOZTliveCZ zúčastnil již tradičního setkání sborů. Tentokrát se organizace ujal sbor Orbis Pictus z Ostrova, který neměl lehkou úlohu – musel se postarat o 11 zúčastněných sborů ze Plzeňského a Karlovarského kraje. Celodenní akce začala nácvikem společných skladeb, pokračovala průvodem městem a zpěvem na náměstí. Poté byly vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší „mávátko“ či transparent sboru. KOZTliveCZ obsadil skvělé 2. místo. Za tuto cennou trofej vděčíme Hynkovi, který vynaložil veškerý svůj řezbářský um a z lipového dřeva nám vyřezal krásnou, ba přímo reprezentativní kostřičku ptáčka zpěváčka, alias KOZTlivCZe (viz foto). Odměnou nám byl výborný dort z místní cukrárny. Po krátkém slunění a dopilování některých skladeb v parku, jsme si od 16 hodin zazpívali v příjemném letohrádku doslova nabitém diváky. Večer jsme si pak mohli poslechnout další sbory v místním kostele. Vyvrcholením celé akce bylo společné provedení skladby Missa brevis od Z. Lukáše. Celý den jsme si skvěle užili – díky krásné hudbě i pěknému počasí.
 • V/2010
  V sobotu 15.5. jsme vystoupili v Praze na společném koncertě se smíšeným sborem Labyrint. Kostel Sv. Martina ve Zdi, který je v současné době používán převážně jako koncertní síň, se zcela naplnil a zhruba 150 diváků vytvořilo příjemnou neformální atmosféru. Vzhledem k tomu, že máme s Labyrintem mnoho společného (kromě části repertoáru také dva členy), mohli jsme si na závěr dohromady zazpívat 3 písničky, postupně pod vedením všech třech sbormistrů. Společný zpěv zněl rozhodně impozantně, až už to vypadalo, že při forte odletí střecha. Naštěstí se tak nestalo, takže jsme úspěšný koncert mohli večer oslavit společným posezením v nedaleké restauraci.
 • IV/2010
  Sezónu 2010 jsme odstartovali velikonočním koncertem v Plané. V kostele u polikliniky jsme se téměr hodinu snažili zahřát sebe i naše posluchače průřezem našeho obměněného repertoáru. Chlad neměl naštěstí vliv na dobrou akustiku kostela a tak jsme z našeho vystoupení (stejně jako diváci) měli dobrý pocit. Obzvláště jsme si užili premiéry nových skladeb, které vždy patří k prvnímu koncertu v sezóně. Děkujeme MKS Planá za pozvání a zorganizování koncertu, rádi přijedeme zase!

 • XI/2009
  Vyvrcholením letošního vánočního zpívání bylo koncertní provedení Rybovy Mše vánoční v Tachově 20.12. od 15h, čímž pokračujeme v nedávno započaté tradici. Byla to organizačně i finančně náročná akce a proto děkujeme všem, kteří napomohli k jejímu uskutečnění. Dík patří především všem členům sboru KOZTliveCZ, kteří obětavě připravovali celou akci do posledního detailu a věnovali jí spoustu svého času. Děkujeme pořadateli MKS Tachov za zapůjčení sálu a financování celé této rozsáhlé akce. Bez jejich podpory bychom tento hudební počin jen těžko realizovali. Dále děkujeme všem hudebníkům z orchestru PIVO a také sboristům, kteří se i za těchto relativně skromných podmínek rozhodli přijet a zúčastnit se společné hudební produkce. Těší nás zejména hojná účast smíšeného sboru Fontána z Mar. Lázní a dalších vydatných posil ze sboru Labyrint a z vokální skupiny Toast Singers. Za výborný zvuk děkujeme panu Mudrochovi z agentury ABEL, který nás i letos sponzorsky podpořil. Jsme rádi, že jsme si mohli všichni společně zahrát a zazpívat a užít si i spolu s diváky tu správnou vánoční atmosféru. Děkujeme všem!
 • XI/2009
  O první adventní neděli 29.11. jsme zpívali při rozsvěcování vánočních stromů na náměstí. Neprve od 15h to bylo v Tachově, kde jsme se za vydatné podpory moderátora pana Kožnara snažili rozehřát tachovské posluchače. Na 17h jsme se přemístili do Plané, kde jsme měli delší vystoupení - takový adventní minikoncert pod širým nebem. Nebylo snadné oslovit celé velké Plánské náměstí, ale hrstka věrných zmrzlých posluchačů vydržela až do konce naší hudební produkce, za což jsme se jim odměnili "světelnou show se svíčkami" při poslední koledě Tichá noc.
 • X/2009
  V sobotu 25.10. jsme se zúčastnili jednodenního velmi příjemného setkání pěveckých sborů v Plzni. Sbor Canticorum zorganizoval první ročník Plzeňského notování. Rádi jsme si poslechli kolegy z jiných sborů a inspirovali se navzájem. Velkou motivací k dobrým výkonům byla pro všechny zpěváky porota složená z renomovaných sbormistrů: Zdeněk Vimr, Jiří Štrunc a Josef Brabenec. Jejich připomínky byle velmi cenné a zároveň i povzbudivé, protože všechny sbory byly oceněny za velmi dobré výkony. Publikum nadšeně reagova zejména na náš moderní repertoár, což nás potěšilo a potvrdilo nám, že se ubíráme správným hudebním směrem. Prožili jsme prostě krásnou hudební sobotu a navázali nové kontakty, které hodláme využít při organizování dalších akcí.
 • X/2009
  V neděli 25.10. jsme se vypravili společně s Fontánou z M. Lázní na benefiční koncert do Plané, abychom tak svojí účastní bez nároku na honorář pomohli sbírce pro vyhořelou faru v Plané. V Plané se nám vždy dobře zpívá a rádi znovu přijedeme, abychom pomohli dobré věci, protože nás moc mrzí, co se s farou stalo.
 • IX/2009
  V neděli 27.9. jsme zpívali na Svatováclavských slavnostech v Rozvadově. Bylo krásné babí léto a my jsme potěšili věrné posluchače blokem lidových písní, kde jsme oprášili i něco ze staršího repertoáru a druhou polovinu jsme dali něco z populární hudby. Naše vystoupení bylo sice outdoorové, ale technika p. Mudrocha nám zdatně vypomohla k tomu, že jsme i v těchto obtížných podmínkách zněli jako pěvecké těleso a ne jako parta kuňkalů.
 • VI/2009
  V pátek 26.6. jsme zpívali na kolonádě v Mariánských lázních a tentýž víkend v neděli 28.6. od 18h se uskutečnil náš tradiční letní koncert v kostelíku sv. Václava v Tachově. Zazpívali jsme průřez naším aktuálním repertoárem. S potěšením je možné konstatovat, že již můžeme dobrou polovinu koncertu zaplnit moderní muzikou. Doufáme, že tento trend pestrého repertoáru nám pomůže udržet si naše relativně početné posluchačstvo. Na závěr koncertu jsme se vypravili před kostelík a zazpívali a k tomu i pohybově ztvárnili skladbu Amerika. Velký dík patří Zuzce za obětavé nahrání klavírního partu a dále Jitce a Hynkovi, kteří pomáhali s technickou realizací. Děkujeme také moc p. faráři Ilnickému za záznam našeho koncertu. Podívat se na sebe na videu bylo moc poučné a také zábavné.
 • V/2009
  V sobotu 9.5. jsme krátce zazpívali od 17h na vernisáži v Plané (u kostelíka Nanebevztetí PM - Na Valech) a hned potom od 18h byl normální koncert v kostelíku na druhém konci města (nad nemocnicí). Uvedli jsme premiérově "Dvě malá křídla" a zopakovali "Ameriku" - tentokráte s klavírním doprovodem od sbormistryně.
 • III/2009
  Po vánoční smršti Rybovkových koncertů jsme se od ledna začali dále věnovat rozšiřování našeho řadového repertoáru. Na mušku jsme si tentokráte vzali muzikálový hit "Amerika" z West Side Story. Aby se naše vystoupení tématicky dobře skloubilo s dalším pěveckým tělesem, rozhodli jsme se vystoupil společně s Toast Singers z Prahy. Koncert se uskutečnil 7.3. ve františkánském klubu na Jungmannově námestí v Praze. Publikum bylo dobře připravené na to, co budeme společně produkovat a protože se i vlastní zpěv povedl, následovaly bouřlivé ovace. Za speciální zmínku stojí synergické využití Pepy Kučery v roli klavíristy, čímž dostal náš nový hit "Amerika" teprve tu pravou šťávu. Moc povedený byl i Pater Noster od Z. Lukáše v podání obou účinujících těles - tím jsme vcelku intenzivně dojali i řádového františkánského bratra. Při následném posezení jsme si pak rádi popovídali s diváky, se kterými jsme kromě vína sdíleli i výborné palačinky připravené speciálně na oslavu svátku jednoho nejmenovaného člena. Nedílnou součástí našeho pražského miniturné byly i turistické aktivity v Praze, takže se většina z nás vracela do Tachova až druhý den. Tímto děkujeme obětavým zpěvákům z Toast Singers za to, že se o nás tak pěkně postarali a těšíme se na další společnou akci.

 • XII/2008
  Čtvrtá adventní neděle (a vůbec celý víkend) byla pro celý náš sbor ve znamení Rybovy České mše vánoční. V sobotu 20.12. od 15h jsme zpívali za doprovodu varhan (hrál nám moc šikovný Josef Kučera) v kostele Nanebevzetí v Plané. KOZTliveCZi přijela na tento koncert posila - několik silných mužských hlasů z našeho spřáteleného sboru Labyrint z Prahy. Také děkujeme Štěpánu Futerovi za výpomoc v basu a Veronice Laznové za záskok v sopránovém sólu. Na začátku koncertu nás příjemně naladilo sváteční slovo od pana faráře, který si s námi na konci koncertu zazpíval společnou koledu.
 • V neděli 21.12. jsme již od časného rána začali připravovat sál pro koncertní provedení této mše v kulturním sále Mže v Tachově. Začalo to stavbou pódia a aparatury, abychom v tomto prostoru dosáhli dobrého zvukového vyvážení sólistů, orchestru a sboru a mohli tak nabídnout divákům pěkný hudební zážitek. Podle ohlasů diváků se nám to snad i povedlo, protože všichni zúčastnění byli z tohoto koncertu nadšeni. Naše díky patří tedy MKS Tachov za zorganizování tohoto koncertu, panu Karbanovi za stavbu pódia, panu Mudrochovi za perfektní ozvučení, Karlovi Baudyšovi a Antonínu Círovi za sestavení a zorganizování orchestru PIVO, Zuzce za dokonalé nastudování partu Rybovky podle cenných rad od dirigenta Josefa Kučery, Jitce za koordinaci aktivit sborů, panu Urbanovi a celému sboru Fontána za vydatné nasazení na obou koncertech, členům skupiny Toast Singers a dalším, kteří si s námi zahráli a zazpívali...
 • Abychom vynaloženou práci na Rybově mši ještě zužitkovali, rádi jsme přijali nabídku pana Jana Ambrože, abychom si ten samý den večer (od 18h) ještě jednou zazpívali spolu s orchestrem v prostorách pivovaru v Chodové Plané. Protože jsme za sebou měli již jeden velmi povedený koncert, vládla na tom druhém již příjemně uvolněná atmosféra a zpívání jsme si opravdu užili. Např. sólisté si ke svým výstupům navíc zazpívali i sborový part a i pan Ambrož se přidal a posílil řady tenorů. Prostory vyklizeného skladu nabídly překvapivě dobrou akustiku, takže to byla pro všechny zajímavá hudební zkušenost. Jak to všechno nakonec dopadlo si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
 • XII/2008
  Po několika "rozehřívacích" adventních akcích (zpívání venku u stromů) jsme se velmi rádi uchýlili do kaple Borského zámku, která skýtá výtečnou akustiku a moc dobře se nám tam zpívá. V nědeli 7.12. od 16h jsme tam zazpívali zhruba hodinový program adventních písní z Čech i ze světa a přidali několik typických českých koled. Borským organizátorům se podařilo kapli zcela zaplnit dobře naladěnými diváky, takže i pro nás bylo zpívání příjemné. Večer se část sboru přesunula na koncert Čechomoru, abychom zjistili "Co sa stalo nové o vánocích". Podařilo se nám také ulovit několik pěkných společných fotek, které jsou vystaveny ve fotogalerii. Po koncertě nás potěšil komentář jednoho z našich věrných posluchačů, který návštívil také koncert Čechomoru a následně prohlásil něco v tom duchu, že náš odpolední adventní koncert byl pro něj větším hudebním zážitkem. Tak to je opravdu překvapivě milé zjištění...
 • 30.11. 15h Tachov a 17h Planá - zpívání u rozsvěcování vánočního stromu
 • 29.11. 16:30 Pernolec - zpívání u rozsvěcování vánočního stromu
 • X/2008
  Na soutěžním festivalu "Jirkovský písňovar", který se konal o prvním říjnovém víkendu (3.-5.10.) získal KOZTliveCZ v konkurenci 17 sborů zlaté pásmo v kategorii populární hudba.
 • 20.9. Tachov - vystoupení v kostele sv. Václava během Dnů kulturního dědictví
 • 6.9. Parkstein - krátké vystoupení na výročním koncertu místního pěveckého sboru
 • 24.8. Bad Elster - vystoupení na německo-českém sborovém festivalu
 • VI/2008
  Letošní letní koncert pro tachovské diváky se konal o prvním letním víkendu (sobota 21.6.), který byl opravdu parný. Ještě před vlastním koncertem jsme byli zazpívat Katce na svatbě, abychom jí tak zpestřili její slavností den. Večer jsme se pak trochu strachovali o případné diváky, protože se v Tachově konala významná paralelní sportovně-kulturní akce (Vítání léta s Amforou). I přesto se však v 19h kostelík sv. Václava zcela zaplnil, možná proto, že byl tak příjemně vychlazený. Aby si diváci přišli na své, pozvali jsme ke spoluúčinkování vokální skupinu Toast Singers z Prahy. Obě tělesa přichystala netradičně pestrý program sestávající se z úprav populárních písní (Beatles, ABBA, Bee Gees, Fools Garden, The Real Group...), jazzu, swingu, spirituálů, lidovek a nezbytného minima výběrové klasiky. Zpívání se povedlo a v kostelíku byla výborná atmosféra. Moc děkujeme ochotnému panu faráři Ilnickému za svolení ke zpívání v kostelíku. Na odchod jsme ještě divákům dali "open-air" přídavek a pak jsme se šli společně pobavit do mlýna na naši poslední sborovou zkoušku. Něco jsme spolu popili, pojedli, zazpívali si a vůbec se nám nechtělo domů...
 • V/2008
  Následující sobota 24.5. po oslavách výročí TDS patřila také sborovému zpěvu "ve velkém", ale tentokráte v podání sdružených těles z celého západočeského kraje. Konalo se tady totiž pravidelné setkání sborů z regionu pod záštitou Unie českých pěveckých sborů. Organizační břémě tentokráte připadlo na sbor Carmina z Přeštic a je třeba říci, že se jim vše povedlo. Zazpívali jsme si jak na nádvoří školy, na náměstí, v cukrárně, tak i nakonec v kostele. Bylo příjemné a užitečné poslechnout si jiné sbory a načerpat tak nějakou další inspiraci. Moc nás také potěšila pochvalná slova z úst jiných sbormistrů, kteří velmi pozitivně hodnotili naše vystoupení. Po odzpívání se někteří rychle vrátili do Tachova ke svým rodinám, jiní si šli ještě dokřičet hlasivky na koncert Čechomoru a Divokého Billa (viz Čechobill ve Fotogalerie) a někteří blázni se ještě v noci vrtali v autě (ale stálo to za to!)...
 • V/2008
  Sobotní odpolednní koncert 17.5. v jízdárně Světce byl hudebním vyvrcholením oslav dalšího obdivuhodného jubilea Tachovského dětského sboru - tentokráte 35. výročí založení. Na koncertě se sešlo spousta přátel TDS i sborového zpívání obecně a tak nás moc těší, že jsme mohli k slavnostní atmosféře tohoto koncertu přispět i svým krátkým vystoupením. Nejpůsobivější z celého koncertu bylo samozřejmě vystoupení hlavního sboru spolu s vysloužilci, kde se opět ukázalo, jak velký počet zpěváků prošel rukami p. Brabence. Jsme rádi, že mezi tyto hudbou "poznamenané" nadšence patříme i my. Oslavy byly zakončeny taneční zábavou v kulturním sále, kde jsme se všichni dobře pobavili - ostatně je to vidět z fotek v galerii.
 • IV/2008
  O prvním trochu teplejším dubnovém víkendu (přesně v sobotu 26.4. od 16h) jsme se vypravili do Plané do kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde jsme spolu s naším hostem - komorním sborem Vox Imperfecta z Plzně (sbormistr Pavel Dolanský) - zazpívali na naší první letošní akci. Po delší pauze, kterou jsme od vánoc věnovali nácviku několika nových skladeb jsme se již 'třásli' (ve všech možných významech tohoto slova) na jejich veřejnou premiéru, která dopadla velmi dobře. Naše publikum jsme museli nejenom odlákat od paralelní sportovní akce sponzorované nadnárodním limonádovým koncernem, ale ještě je navíc udržet skoro hodinu v prostoru, který měl zhruba o 15st. nižší teplotu, než byla venku. I to se nám povedlo. Koncert jsme se pokusili oživit jak častým střídáním sborových těles, tak jejich velmi pestrým repertoárem a samozřejmě několika společnými skladbami, u kterých se vystřídali všichni tři sbormistři. Po koncertě jsme poseděli u (převážně) něčeho sladkého a sdělovali si zážitky z příjemné akce. Ještě jednou tímto děkujeme našemu spřátelenému plzeňskému sboru za účast na tomto společném zpívání. Také děkujeme MKS Planá a panu farářovi za zorganizování koncertu a možnost zazpívat si v tomto kostele.

 • XII/2007
  29.12. od 19:00 jsme zpívali v Kašperských Horách v kostele na náměstí na koncertním provedení Rybovy mše vánoční a dalších duchovních skladeb. Pořadatelem byl sbor Svatobor ze Sušice a kromě KOZTliveCZe zpíval ještě komorní sbor z Kötztingu z Německa.
 • XII/2007
  24.12. o půlnoci se odehrála tachovská premiéra Rybovy České mše vánoční na Půlnoční mši v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Zpívali jsme společně s Tachovským chrámovým sborem a na varhany hrála paní Jana Vokatá.
 • XII/2007
  23.12. od 15:00 jsme zpívali v Plané v kostele Nanebevzetí Panny Marie (Na Valech) koncertní provedení Rybovy České mše vánoční, a to společně s Tachovským chrámovým sborem a dalšími hosty (především se sboru Labyrint z Prahy). Na varhany nás doprovázela Jana Vokatá.
 • XII/2007
  21.12. od 19:30 v Casinu v Mariánských Lázní jsme se zúčastnili koncertního provedení Rybovy České mše vánoční s orchestrem, kde jsme zpívali společně se sborem Fontána z Mariánských Lázní.
 • XII/2007
  20.12. od 19:15 si část sboru zajela opět do Prahy, tentokráte do Betlémská kaple na další koncert Rybovy České mše vánoční s orchestrem, který pořádal sbor ČVUT z Prahy a spoluúčinkoval Labyrint a KOZTliveCZ.
 • XII/2007
  Na naše první koncertní provedení Rybovy mše vánoční jsme si zajeli do Prahy, kde jsme si 16.12. od 15:00 v kostele Sv. Salvátora zazpívali tuto mši s orchestrem Akademie a dvěma dalšími pražskými sbory - Mikrochor a Labyrint. Zpívání se velmi povedlo a výborně nás to naladilo na další "rybovkové" koncerty. Mimo to jsme si se zaujetím poslechli Missu Brevis od Jiřího Pavlicy, ve které jsou moc pěkné harmonie a sopránové sólo. Nezvyklé je také použití zvonů v orchestru, ale zřejmě tím je dosaženo toho originálního nezaměnitelného rustikálně-slavnostního hradišťanovského soundu.
 • XII/2007
  Po delší podzimní odmlce (vyplněné tvrdou prací na nácviku Rybovy mše vánoční) jsme se zase připomněli tachovské veřejnosti při tradičním zpívání na náměstí při rozsvěcování vánočního stromu.
 • VII/2007
  O předposledním červencovém víkendu se konala velkopouť v Pernolci s pokusem o zápis do Guinessovy knihy rekordů v relativním počtu návštěvníků. Ke zpestření této akce jsme přispěli i svým vystoupením v sobotu 21.7. v 14:30 na improvizovaném kamionovém pódiu. Děkujeme firmě Bizon Sound Agency za promptní sestavení ozvučovací aparatury a panu Kožnarovi za vtipné uvedení. Druhý den jsme od 14h zpívali při mši v kostelíku a pak ještě chvilku dole před posluchači. Na závěr pouti se většina z nás zúčastnila koncertu Čechomoru, kde jsme působili jako aktivní diváci v předních řadách. V některých skladbách jsme tak zdatně vypomáhali mistrům z Čechomoru, že nám pak napsali moc pěkné věnování - díky!
 • VI/2007
  V sobotu 23.6. jsme zazpívali na Studáneckých oslavách - 600 výročí obce Studánka v netradičním prostředí - na schodech uvnitř kulturního sálu. Vystoupení se nám přesto povedlo a diváci se, doufáme, dobře bavili.
 • VI/2007
  V neděli 17.6. od 18:30 jsme zpívali v kostelíku v Tachově. Bylo to naše první vystoupení pro domácí tachovské publikum od našeho výročního koncertu v listopadu 2006. Uvedli jsme obměněný repertoár složený z písní starých mistrů, spirituálů a moderních písní. Náš zpěv vhodně doplnil náš host - smíšený komorní sbor Vox Imperfecta z Plzně, se kterým jsme již vystoupili na podobně koncipovaném koncertě v dubnu v Plzni. Oba sbory vzájmně vhodně doplňovaly svůj repertoár a koncert byl zakončen společným zpěvem, při kterém jsme díky dostatečnému počtu zpěváků ve všech hlasech, dosáhli velmi pěkného plného zvuku, což byl pro všechny zůčastněné zpěváky a zejména diváky příjemný zážitek. Náš vztah s tímto plzeňským sborem vznikl na základě osobních kontaktů sbormistrů z dob jejich studií v Plzni, společné projekty se nám však natolik zalíbily, že nás zřejmě spolu ještě v budoucnosti uslyšíte. Ke zdárnému průběhu koncertu zásadním způsobem přispěl pan farář Sergej Ilnickij, který nám kromě svolení ke zpívání v kostele také velmi ochotně a účinně vypomohl se zprovozněním elektrických varhan. Ještě jednou mockrát děkujeme!
  V době konání tohoto koncertu se na serveru TACHOV.CZ v rubrice Kultura sešla opravdu zajímavá "společnost". Ocitli jsme se v těsném sousedství takových hudebních velikánů jako W.A. Mozart, houslista Pavel Šporcl, kytarista Lubomír Brabec, zpěvák Daniel Hůlka či pěvecké duo Eva a Vašek...
 • V/2007
  V průběhu horkého květnového víkendu 25.-27.5. se zúčastnili festiválku komorních sborů v Nechanicích. Ještě jednou chceme poděkovat panu Petru Semerákovi za výbornou organizaci a stimulaci dobré nálady v průběhu celé akce. Vystoupilo zde celkem 10 komorních sborů z různých míst ČR. Mohli jsme si tak poslechnout oblíbené sborové skladby v podání smíšených, ženských a dokonce i jednoho čistě mužského sboru (VOSK, pozn. veeelmi dobrého). Vše začalo už v pátek večer v lomu u Hořic, kde jsme se nejprve vzájemně představili a pak si také vzájemně zpívali, dokud nedošlo pivo a párky. Sobotu jsme strávili v Nechanicích, kde jsme zpívali neprve v kostele a navečer v kultirním domě na přehlídkovém galakoncertě všech sborů. Volný čas mezi pěveckými vystoupeními jsme vyplnili buď nácvikem skladeb nebo pobytem v cukrárně (můžete hádet, co se nám líbilo více). Večer po galakoncertě jsme si také společně prozpěvovali, přičemž došlo i na notoricky známé skladby od jedné aktuálně velmi populární české folk-rockové kapely. Ještě, že Kája S. uměl slova, jinak bychom nedojeli ani do půlky jejich písničky. Verze "...a já sa udělám tú malů kočičkú..." také ovšem neměla chybu. Po tomto veselém hudebním posezení jsme se poslední den setkali všichni ještě na zámku Hrádek u Nechanic, kde jsme si jednak zazpívali a také si ho prohlédli zevnitř. Nesměla chybět ani reprezentační fotka a pak už následoval finální nášup v podobě výborného guláše v kulturním domě v Nechanicích. Po té jsme se rozjeli domů, ale protože jsme se stále nemohli od sebe odtrhnout, udělali jsme si ještě zastávku v Praze na Staroměstském náměstí, kde jsme zazpívali pár našich osvědčených hitů přihlížejícím thajským turistům.
 • V/2007
  V neděli 19.5. jsme zpívali ve Flossenbürgu na výročním koncertu místního mužského sboru, který slavil 100. leté výročí svého založení. Na velmi pestrém koncertu vystoupilo několik hudebních těles: mužský sbor, ženský sbor, smíšený sbor, vokální kvintet s kytarou, operní sólistky s klavírním doprovodem, instrumentální kvartet. Byl to příjemný hudební výlet, který nás dostal do kondice před následujícím festiválkem v Nechanicích.
 • IV/2007
  Druhý letošní velikonoční koncert se uskutečnil v neděli 15.4. od 16h v kostele Nanebevzetí Panny Marie "U františkánů" v Plzni. Byl to společný koncert dvou smíšených sborů, vystoupili jsme společně s plzeňským sborem Vox Imperfecta pod vedením Pavla Dolanského. Oba sbory zazpívaly nejprve samostatně a nakonec zazněly 3 společné skladby pod vedením každého ze sbormistrů. Obě tělesa opět částečně zasáhla absence nemocných členů, ale na výkonu to nebylo znát. Repertoár jsme měli již zažitý a podpořeni výbornou akustikou františkánského kostela jsme se vzájemně vyburcovali k nečekaným hudebním výkonům. Děkujeme všem divákům, kteří si našli čas o tomto krásném letním víkendu a rozhodli se pro hudební zážitek v relativně chladném kostele. Děkujeme také tatínkům, kteří z Tachova kromě zpěvaček dovezli i celé rodiny, aby tak rozšířili řady našich posluchačů. Děkujeme ještě jednou sboru Vox Imperfecta za pozvání do Plzně a zorganizování koncertu a těšíme se na další společné zpívání, které bychom chtěli v brzké době uspořádat pro tachovské diváky.
 • IV/2007
  Na náš první letošní koncert, který se konal v něděli 8.4. v kostele Nanebevzetí Panny Marie, ale tentokráte v Plané u M.L. jsme opravdu těšili. Byli jsme však i trochu nervózní, jak se nám povede vystoupení s obměněným repertoárem a s novým hudebním vedením. Do příprav koncertu razantně zasáhla chřipková epidemie, ale nakonec vše dobře dopadlo a koncert se nám povedl. Každý člen sboru k tomu přispěl svým dílem a byl to příjemný pocit vidět a slyšet, jak nás to spolu baví. Na část koncertu se přišel podívat i pan farář z kostela NPM v Plané, kterému děkujeme za možnost zazpívat si v tomto pěkném kostele. Dále děkujeme MěKS v Plané za zorganizování koncertu. Potlesk spokojených diváků byl příjemnou odměnou za naši dřinu v uplynulých týdnech. Za dva měsíce příprav jsme se totiž naučili 3 úplně nové skladby a upravili aranžmá 14 dalších skladeb. Už se těšíme na následující koncerty, kde budeme moci zazpívat náš obměněný repertoár i dalším divákům.
 • II/2007
  Po úspěšných 10 letech působení ve sboru KOZTliveCZ odchází po vzájemné dohodě sbormistryně Jana Válová. Děkujeme jí za vše, co v uplynulých letech pro sbor udělala. Díky její práci zaznamenal sbor opravdu velký pokrok. Poděkováni bylo otištěno také v Tachovském deníku.
  Činnost sboru pokračuje a rádi uvítáme všechny případné zájemce o sborové zpívání, zejména mužské hlasy. Sborové zkoušky se konají každý pátek ve mlýně od 19:30.

 • XII/2006
  V pátek 22.12. se uskutečnil tradiční vánoční koncert Smíšeného komorního sboru v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Tachově. Nebylo tentokráte tak chladno jako v předchozích letech, přesto jsme se pokusili svým zpěvem a svíčkami zahřát naše věrné posluchače. Jako vánoční dárek dostal každý člen KOZTliveCZ CD s fotkami a dalšími sborovými materiály za poslední 2 roky.
 • XII/2006
  V sobotu 16.12. jsme si zazpívali náš vánoční repertoár v malé kapli v zámku v Boru. Kaple se momentálně ještě rekonstruuje, má však moc pěknou akustiku, takže se nám tam příjemně zpívalo. Děkujeme paní kastelánce za zaslání fotek z koncertu.
 • XII/2006
  V neděli 3.12. jsme krátce zazpívali spolu s Tachovským dětským sborem a Dechovým orchestrem mladých při rozsvěcování vánočního stromu na náměstí v Tachově. Chlad jsme zaháněli medovinou.
 • Pan starosta Macák nás o toto vystoupení požádal na našem výročním koncertu. Předali jsme mu fotografii sboru z historických slavností, kde si s námi zapózoval a říkal, že si tuto fotografii vystaví.
 • XI/2006
  Od pátku 24.11. až do brzkého nedělního rána 26.11. jsme prožili opravdu pěkný společný sborový víkend, který vrcholil slavnostním koncertem v kině Mže v sobotu večer v 18h. Byla to velká a organizačně náročná akce, ale nakonec se vše povedlo a domů jsme odcházeli s hřejivým pocitem, že jsme si pěkně zazpívali a že si nás přišlo poslechnout skoro 200 věrných diváků. Ozdobou koncertu bylo i vystoupení našich hostů - Pele Mele Quintetu z Mariánských lázní, se kterými jsme koncert zakončili společným zpěvem. Sešlo se i několik vysloužilců našeho sboru a to nás také moc potěšilo. Na posezení po koncertě jsme si vychutnali různé labužnické výtvory z vlastní produkce, také jsme si hezky zatančili v různých rytmech (děkujeme panu Mudrochovi za perfektní hudební produkci) a ti, co se dostatečně posilnili (ušlechtilými nápoji) si zazpívali karaoke.
  Tachovský deník otiskl jak pozvánku, tak reportáž z výročního koncertu. Podobný článek vyšel i na serveru Unie českých sborů a v papírovém vydání ve čtvrtletníku Cantus č. 4/2006.
 • X/2006
  Přesun WWW stránek sboru na novou adresu: koztlive.ic.cz. Důvodem bylo rozšíření prostoru na přidávání nových fotek, potlačení širokého reklamního pruhu a snazší aktualizace stránek přes FTP. I nadále je možné se proklikávat z výchozí stránky registrované v databázi pěveckých sborů na serveru:
  www.sbor.cz/kozt
 • IX/2006
  V sobotu 16.9. jsme zazpívali v kostele Sv. Václava a Nanebevzetí PM v Tachově v rámci Dne evropského kulturního dědictví. Odpoledne jsme se ještě vrátili do kostela NPM a zazpívali jsme na svatbě, takže to byl totálně prozpívaný den.
 • VIII/2006
  V neděli 20.8.2006 jsme zpívali na dalších Tachovských historických slavnostech, tentokráte opět oděni do báječných historických kostýmů. Přestože je o prázdninách těžké sejít se v rozumném počtu, naše vystoupení se vydařilo. Mimochodem, už se vám stalo, že by vám starosta Tachova ležel u nohou? Podívejde se na to do naší fotogalerie.
 • VI/2006
  V sobotu 24.6.2006 jsme vystoupili na společném koncertě ve Žluticích spolu s místním sborem "Rosa Coeli". V kostele byl krásný chládek, když venku panovalo skoro 35 stupňové vedro. Po koncertě jsme se Žlutickými zpěváky poseděli u občerstvení, které pro nás připravili - děkujeme! Oběma sborům se vystoupení vydařilo, zakončili jsme ho společným zpěvem skladby Rorando Coeli. Den před tím jsme slavili konec školního roku na tradiční poslední sborové zkoušce. Tentokrát jsme se sešli ve mlýně, kde se Heda rozhodla ozdobit stoly ve stylu svatební hostiny. Slavností atmosféru doplnila vzácná návštěva světoběžnice Marcely, která k nám přijela až z Dubaje, aby se v Tachově trochu zchladila. Naše pozorná sbormistyně zase překvapila všechny druhou verzí sladkého maskota našeho sboru - KOZTliveCZe.
 • V/2006
  V sobotu 6.5.2006 v Parksteinu vystoupil nás sbor jako host na koncertu několika německých sborů. Nebylo sice tak hezké počasí jako v květnu 2004, takže jsme absolvovali kratší výlet před koncertem, turističtí nadšenci si v Německu dokonce rozbalili piknik na louce. Na koncertě zavládla veselá atmosféra, zejména, když Tomáš popletl nástup, který před tím pracně zorganizoval a Karel vtipně nasadil sólo na Yakanaka v tónině, kde se obvykle končí. Přal bych vám vidět ty zděšené obličeje ze sopránu. Skladba však měla o to větší úspěch, neboť jsme měli opravdu neobyčejný výraz...
 • IV/2006
  V sobotu 16.4.2006 v 15h proběhl v Tachově v kostele NPM další společný koncert smíšených sborů KOZTliveCZ Tachov a Fontána Mariánské Lázně.

 • XII/2005
  V pátek 23.12.2005 v 19h, kostel NPM v Tachově proběhl Tradiční vánoční koncert s adventními písněmi, koledami a inovovaným repertoárem. Jako hosté vystoupili J. Vokatá (varhany), M. Koranda (hoboj), M. Dekojová a E. Marešová (sólový zpěv).
 • XII/2005
  V neděli 18. 12. 2005, 15h, Tichá noc s Gentlemen Singers, Kostel sv. Máří Magdalény, Tachov, kde náš sbor krátce vystoupil na začátku koncertu.
 • XII/2005
  V neděli 4.12.2005, 15h, Velká Hleďsebe - adventní koncert, na kterém společně vystoupily dva smíšené sbory: KOZTliveCZ Tachov a Fontána Mariánské Lázně.
 • IX/2005
  V pátek 30.9.2005 se konalo již 3. tachovské NOKTURNO v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Vystoupily celkem 3 smíšené sbory: KOZTliveCZ, Rosa Coeli ze Žlutic a Tachovský chrámový sbor.
 • VIII/2005
  V sobotu 27.8.2005 jsme se pokusili sejít zpět po prázdninách. Jeli jsme do Boru zazpívat na svatbu Petře Polívkové. Zpívání a hlavně svatba dopadla dobře, vlastně moc dobře, až na ten trochu těsný prstýnek, co v tom horku nemohla nervózní nevěsta nasadit ještě nervóznějšímu ženichovi...
 • VII/2005
  V sobotu 23.7.2005 jsme zpívali v kostelíku v Pernolci na zpestření programu místní poutě. Repertoár byl obdobný jako na v Tachovském kostelíku 25.6. a museli jsme se moc snažit, protože nás bylo trochu méně a hlavně jsme postrádali naši sbormistryni, která byla v tu dobu na dovolené.
 • VI/2005
  V pátek 24.6.2005 se konala poslední sborová zkouška v sezóně 2004/2005, na které jsme se dobře rozjeli a druhý den pak ve velmi bujaré náladě šli zazpívat na svatbu Hedě a Tomášovi. Zpívalo se jak na Tachovském zámku, tak potom v malém kostelíku, kde od 16:30 proběhl půlhodinový koncert nevětších hitů (klasika i lidovky) zakončený veselou jihoafrickou písní se sólem našeho božského Karla.
 • V/2005
  V sobotu 21.5.2005 jsme se spolu s Tachovským ženským sborem vypravili do Aše na Setkání pěvců 2005. Na tomto festivalu, kterého se zúčastnilo 14 sborů ze západočeské oblasti, jsme byli poprvé a tak jsme se především potřebovali představit, aby se o nás více vědelo. Naše zpívání v kostele bylo velmi vydařeně, takže jsme se doufáme dobře uvedli. Celá akce byla velmi organizačně náročná, protože se jí účastnilo téměř 400 zpěváků. Po společném zpívání na náměstí následoval průvod městem, přijetí starostou Aše, koncert v zahradě a v kostele a večer tanečně-pěvecká zábava v kulturním domě v Aši.
 • V/2005
  V exponovaném květnovém víkendu 7.5. 2005, při souběhu několika kulturních akcí a hokejového mistrovství světa se uskutečnilo reciproční sborové setkání se sbory z Parksteinu, kde jsme byli vloni v květnu. Po našem úvodním vystoupení zazpíval Tachovský ženský sboru a pak pokračoval Mužským sbor z Parksteinu a Ženský sbor "Cantabile". Nakonec zazněla společná skladba všech sborů. Po koncertě jsme se společně občerstvili a ještě si společně několikrát zazpívali. Koncert v novém kulturním sále kina Mže opravdu skýtá spoustu organizačních možností, akustika je pro sborové zpívání velmi dobrá a jsme moc rádi, že tento nový sál v Tachově existuje a že tam můžeme zpívat.
 • IV/2005
  Náš sbor se zaregistroval jako občanské sdružení, tj. máme přidělené IČO a máme i nové razítko (viz sekce Kontakt).
 • IV/2005
  V sobotu 9.4.2005 v 17h se v kině Mže uskutečnil společný koncert, na kterém vystoupil Tachovský ženský sbor, naš sbor a Ženský komorní sbor z Jirkova. ŽKS Jirkov předvedl vypracovaný koncertní repertoár s mnoha oživeními. Celý koncert proběhl v příjemné atmosféře a byl zakončen energickým podáním společných skladeb Music is My Life a Tancuj, tancuj.
 • III/2005
  Velikonoční koncert se uskutečnil v neděli 27.3. v 15h v kostele Nanebevzetí panny Marie v Tachově. Uvnitř kostela bylo ještě zimní klima, ale všichni účinkující i diváci se s tím dobře vyrovnali. Ve druhé části koncertu totiž vystoupilo intrumentální sdružení "Cavalla" ze ZUŠ v Kladrubech, jejichž nástroje bylo v chladnějším kostele obtížné dobře naladit. Renesanční atmosféru navodili nejen svou hudbou, ale i dobovými kostými (viz fotogralerie). Nakonec zazněly dvě společné skladby. Panu Václavu Vojtíškovi za laskavé svolení k uskutečnění tohoto koncertu v kostele NPM.
 • III/2005
  Velikonoční koncert se uskutečnil v neděli 27.3. v 15h v kostele Nanebevzetí panny Marie v Tachově. Uvnitř kostela bylo ještě zimní klima, ale všichni účinkující i diváci se s tím dobře vyrovnali. Ve druhé části koncertu totiž vystoupilo intrumentální sdružení "Cavalla" ze ZUŠ v Kladrubech, jejichž nástroje bylo v chladnějším kostele obtížné dobře naladit. Renesanční atmosféru navodili nejen svou hudbou, ale i dobovými kostými (viz fotogralerie). Nakonec zazněly dvě společné skladby. Panu Václavu Vojtíškovi za laskavé svolení k uskutečnění tohoto koncertu v kostele NPM.

 • Vánoční koncert 23.12.2004 v 19h v kostele Sv. Máří Magdaleny (u muzea) v Tachově byl velmi příjemný. Nebyla totiž taková zima, takže posluchači tak netrpěli. V kostele s dobrou akustikou se nám moc dobře zpívalo. Zpestřením letošního vánočního koncertu bylo uvedení několika novinek z vánočního repertoáru a hlavně spolupráce s intrumentalisty. Těmi byli žáci ZUŠ Tachov na zobcové flétny pod vedením Miroslava Durkáče a dále trubači z Dechového orchestru mladých. Závěrečnou píseň "Veselé vánoční hody" si s radostí zazpívali či zatroubili opravdu všichni.
 • XII/2004
  "Adventní turné po západočeském kraji" 12.12. bylo moc příjemné a velmi úspěšné. Začali jsme již v 10h poctivým rozezpíváním ve sborové zkušebně, ve 12h jsme měli adventním koncert v kulturním domě v Bezdružicích (aktivní publikum oceňovalo zejména anglické vánoční písně, což nás trochu překvapilo). Pak jsme pokračovali přes Stříbro do Boru u Tachova, kde jsme absolvovali společný oběd (spojený s pracovní poradou) a po akustické zkoušce jsme od 16:30 zpívali na adventním koncertě v Chrámu sv. Mikuláše v Boru. První část koncertu zazněly nástroje smyčcového kvarteta Allegro z Tachova a v některých skladbách zazpívala i sopranistka Jana Kutláková. Druhou polovinou koncertu jsme se pokusili svým zpěvem zahřát kromě sebe i značně prohřehlé, ale jinak velmi milé publikum. Za možnost koncertování v chrámu sv. Mikuláše tímto srdečně děkujeme borskému vikáři Mons. Vladimíru Bornovi.
 • X/2004
  V pátek 1.10. (19:30 h) se uskutečnilo již 2. tachovské NOKTURNO, tj. podzimní večerní koncert v kostele Nanebevzetí panny Marie v Tachově. Na jednom z prvních koncertů sezony se představil Tachovský ženský sbor, Tachovský chrámový sbor a KOZTliveCZ. Výkony všech sborů byly velmi povedené, je to radost zpívat v pěkně opraveném kostele s tak dobrou akustikou. Děkujeme tachovskému faráři p. Václavu Vojtíškovi za laskavé svolení k uskutečnění tohoto koncertu v kostele NPM.
 • IX/2004
  V sobotu 18.9. jsme se zúčastnili sborového festivalu "Viva la musica" ve Žluticích. Z původních 7 přihlášených účastníků se dostavili sice jen 4, ale i tak bylo příjemné se seznámení s dalšími sbory z Karlovarského regionu a jejich repertoárem. Po obědě a rozezpívání v "lidušce" se odehrál společný koncert v kostele (14h), kde zazněla především duchovní hudba. Přestože je rozjezd po prázdninové přestávce vždy velmi obtížný, naše vystoupení jsme pracně cvičili a moc se nám povedlo. Navíc, 11.9. jsme již zpívali na svatbě Honzy a Evy, kterým přejeme hodně štěstí do společného života.
 • VI/2004
  V pátek 18.6. jsme se sešli na poslední letošní sborové zkoušce. Jedna aktivní členka obětovala svoji zahradu, na které jsme založili oheň, upekli několik kuřat, snědli co se dalo a ještě u toho notně hlučeli (samozřejmě za libého doprovodu 4 kytar - a tady pozor! - jedna z nich byla totiž basová). Někteří členové také dostali drobné upomínky za svou práci v minulém školním roce. Protože akce trvala až do ranních hodin a budeme mít celé prázdniny jistě na co vzpomínat.
 • V/2004
  V sobotu 29.5. v 10h jsme hudebně doprovodili slavnostní setkání tří lázeňských měst. Kromě pořádajících Konstantinových Lázní jsou partnery německá města Bad Brambach a Neualbenreuth-Sibillenbad. Za přítomnosti zástupců všech jmenovaných měst posvětil páter Jana Křtitel Vladimír Franz základní kámen nového městského parku v Konstantinových lázních.
 • V/2004
  Po 4 letech jsme se vrátili do německého Parksteinu, kde jsme (16.5. v 16h) vystoupili na tradičním májovém koncertě spolu s dalšími 3 německými sbory. Jako obvykle jsme byli velmi mile přijati a je přijemné konstatovat, že se vstupem do EU se v příhraničních kontaktech mezi ČR a Německem nic zásadního nezměnilo, v tomto regionu již několik let hranice de facto neexistují.
 • V/2004
  U příležitosti vstupu ČR do EU jsme se zúčastnili slavnostího koncertu nazvaného "Evropo - Dobrý den" (2.5. v 15h), na kterém po proslovu starosty Tachova - Mgr. L. Macáka vystoupili mj. Tachovský dětský sbor, OWV Pěvecký sbor Bärnau, Folklórní taneční skupina Tischenreuth, Mužský pěvecký sbor Bärnau, Zámečtí dudáci Tachov, Městská kapela Bärnau a Dechový orchestr mladých Tachov. Vystoupení jednotlivých těles byla kvůli jejich velkému počtu relativně krátká, avšak velmi živá. Na konci zazněla v podání všech účinkujících česká, německá a evropská hymna.
 • IV/2004
  Prihlášení sboru jako řádného člena Unie českých pěveckých sborů (
  www.ucps.cz)
 • III/2004
  Letošním poměrně časným Jarním koncertem v Tachovském Muzeu (13. 3. v 16h) hned tři účinkující sbory zřejmě definitivně ukončily letošní dlouhou zimu. Vedle pořádajícího Tachovského ženského sboru vystoupil Tachovský chrámový sbor a náš sbor. Pod vlivem jara jsme zařadili kompletně inovovaný repertoár, ve kterém si sice ještě nejsme tak jistí, ale zpíváme ho s velkým nadšením. Cílem bylo překvapit a potěšit publikum novinkami, což se podle četných ohlasů podařilo.

 • XII/2003
  Oba vánoční koncerty dopadly velmi dobře. Na společné zpívání s mužským sborem z Flossenburgu (7.12. v 15h) v kostele Sv. Máří Magdaleny v Tachově přišlo opravdu hodně diváků a zavládla příjemná předvánoční atmosféra. Vystoupení jsme zakončili společnou písní "Nesem vám noviny" v zajímavé dvojjazyčné úpravě, na které se aktivně podílel Filip. Další účínkující byla sopranistka Jana Kutláková, se kterou jsme také zpívali společné písně "Panis Angelicus" a "Pie Jesu". Na našem samostatném koncertě v kostele Kladrubského kláštera (14.12. v 16h) jsme přivítali opět Janu Kutlákovou, která účinkovala jak samostatně, tak i se sborem. Koncert jsme se dále pokusili oživit několika prostorovými variacemi, abychom tak využili skvělé aktustiky kostela...
 • XI/2003
  Na výročí Tachovského ženského sboru (29.11. 2003) jsme zazpívali jen krátce, ale celkem se nám to povedlo. Zásadní byl opět výkon Karla, který nás hodně podržel. Už se těšíme na vánoční zpívání v plné sestavě!
 • X/2003
  Koncert k 15. výročí založení souboru "Zámečtí dudáci"
  (25.10. 2003) byl pro nás poněkud netradiční - odložili jsme obvyklé sborové oblečení a naši vizáž jsme přizpůsobili latinskoamerické skladbě "Un poquito cantas", která měla premiéru. Celý koncert byl velmi živý a spontánní, k čemuž přispělo i vlídné mluvené slovo Karla Baudyše, který figuroval jako "pružná" ústřední osoba večera. Mezi jeho nejpůsobivější počin patří zřejmě pěvecké vystoupení spolu se skupinou Griffins ve skladbě "Gorale", kterou doslova šokovali publikum. Ovace typu "Bravo, Karel" nebraly konce. Celkově je třeba ocenit odvážnou dramaturgii večera, kdy spolu úspěšně účinovaly tři různé soubory: folkórní Zámečtí dudáci, vokální Smíšený komorní sbor a rockoví Griffins. Tato rozmanitost je příslibem dobré budoucnosti tachovské hudební scény...
 • X/2003
  Koncert v Břevnovském klášteře v Praze
  vyšel moc dobře. V sobotním mrazivém dni 18.10. 2003 jsme se zahřáli nejen zpěvem, ale i vřelou atmosféroum kterou v přeplněném Tereziánském sále vytvořilo obecenstvo. Naše vystoupení bylo zakončeno společnými skladbami s hostujícím souborem Sponte Sua a dětským sborem Klíček.
 • X/2003
  Facelift WWW stránek (po více než ročním fungování si to jistě zasloužily), průběžná aktualizace akcí, neustálé doplňování nových fotek, vystavení 2. verze našeho Obvolávacího pavouka v sekci Kontakty a aktualizace seznamu členů sboru...
 • IX/2003
  1. tachovské NOKTURNO aneb naše zpívání s Pele Mele Quintetem v pátek 12.9. 2003 v Tachovském kostele NPM se vydařilo. I přes netradičně pozdější hodinu (začátek v 21h) bylo téměř plno a díky výborné akustice kostela jsme si zpívání opravdu užili. Po společné skladbě "Alta Trinita Beata" pokračoval Pele Mele Quintet průřezem svého repertoáru, který byl nejen atraktivní, ale hlavně perfektně přednesený. Na konci museli naši hosté ještě přidávat, poněvadž je nadšené publikum nechtělo nechat odejít... Neméně důležitou událostí byl nábor dalších nových členů sboru.
 • VII/2003
  Historické slavnosti - Tachov v trysku století - při kterých jsme se opět oblékli do zapůjčených historických kostýmů (tímto děkujeme p. Mašátové z MKS za jejich poskytnutí) a na improvizovaném pódiu na náměstí jsme se spolu s dalšími účinkujícími snažili navodit gotickou až renesanční náladu. Díky ozvučovací technice jsme prý byli slyšet na celém náměstí, ale pro většinu posluchačů bylo díky vedru dost obtížné shlédnout celý program historických slavností. Už se těšíme na chládek kostela, kde si na podzim zazpíváme!
 • V/2003
  O prvním horkém letním víkendu (14.5. 2003) jsme zpívali na kolonádě v Mariánských Lázních. Bylo to asi naše nejdelší vystoupení na kolonádě (cca 50 min.), kde jsme projeli většinu našeho současného repertoáru. Náš zpěv se setkal s velkým ohlasem německých lázeňských hostů.
 • III/2003
  K dobrým zprávám patří to, že při účasti na Koncertu duchovní hudby v Tachovském kostele (NPM) 30.3.2003 byla mimo jiné opět rozšířena mužská sekce (čítající již 6 zpěváků!), což je plných 24% členů sboru. Vystoupení Tachovského ženského sboru, Chrámového sboru a Smíšeného komorního sboru oživila sopranistka Jana Kutláková několika sólovými výstupy a společnou skladbou Canticorum Iubilo s naším sborem. Zřejmě kvůli chladnému počasí (zejména v kostele), dorazilo bohužel na tuto zajímavou akci relativně málo posluchačů...
 • II/2003
  Přidána audio ukázka (viz samostatná rubrika v levém sloupci). Jde o zvuk z videozáznamu pořízeného kamerou Hi8 na výročním koncertu 23. 11. 2002. Kvůli velikosti souborů je nutná jistá dávka trpělivosti při stahování...
  Doplněny nové fotografie a zaveden nový vzhled fotogalerie (náhledové fotky)!

 • XII/2002
  7. prosince 2002 jsme spolu s TDS a přípravným sborem Plamínek zazpívali na adventním koncertě v Tachovském kostele. Kvůli teplotě v kostele (za kterou by se mimochodem nemusela stydět ani značková lednička) byl program zkrácen na proklamovaných 56 minut. Naším největším zážitkem byla zřejmě "ostrá" zkouška nově rozšířené mužské sekce v prostorách s kvalitní akustikou. Mile nás překvapilo množstvím nízkofrekvenčních tónů produkovaných touto sekcí. Přestože byla ukrutná zima, vůbec jsme neslezli, za což je třeba pochválit statečné soprány...
 • XI/2002
  23. listopadu 2002 jsme úspěšně oslavili 5. let trvání našeho komorního sboru. Byla to velká akce se spoustou dobré muziky a legrace. V souvislosti s naším výročím jsme se několikrát objevili ve vysílání místní kabelové televize TV Tachov, což z nás učinilo přímo "mediální hvězdy" se všemi průvodními jevy. Prostě nás poznají už i v potravinách, když si kupujeme rohlíky...
  Je nutno poznamenat, že hluchá akustika kinosálu byla poprvé v historii Tachova mistrně překonána vyspělou ozvučovací technikou v rukou pana Petra Karbana, který svou aktivní zpětnou akustickou vazbou připravil posluchačům i účinkujícím přijemný umělecký zážitek.
 • XI/2002
  Vznik WWW stránek sboru na adrese: mujweb.cz/kultura/kozt (funkční do X/2006), registrace v databázi pěveckých sborů na serveru:
  www.sbor.cz/kozt
 • X/2002
  Naše řady se rozšírily o několik nových členů, takže se scházíme v počtu cca 25 členů. Významné bylo zejména posílení mužské sekce, která v současnosti čítá 4 zkušené zpěváky. Rádi uvítáme další zpěvuchtivé nadšence...

 • XII/2001
  Adventní koncert smíšených sborů - spolu se smíšeným sborem Labyrint z Prahy jsme uskutečnili velmi povedený adventní koncert v Tachovském kostele Nanebevzetí Panny Marie. Byl to náš druhý velký samostatný koncert a setkal se s velkým ohlasem, což dokazuje např. cesta některých posluchačů až z Plzně navzdory nepříznivým klimatickým podmínkám.
  Recept je prostý - ženská část publika si pochvalovala, že v kostele znějí mužské hlasy mnohem atraktivněji, než v hluchém kině...
 • VI/2001
  To Marianské Lázně ještě nezažily aneb koncert smíšeného komorního sboru z Tachova a mužského sboru Männergesangverein z Bärnau (viz foto ve fotogalerii). Publikum rázem ožilo již při první německé písni, neboť v Mariánských Lázních je německých turistů a lázeňských hostů opravdu nepočítaně...

 • VIII/2000
  Tachovské historické slavnosti - prostě jsme se navlékli do historických kostýmů (viz naše fotografie ve fotogalerii) a hráli jsme si stejně jako celé město na příjezd krále Jana Lucemburského. Užili jsme si legrace až hanba, bylo to pro nás opravdu inspirující...
 • II/2000
  Na koncertě kvarteta Allegro a jeho hostů, který se konal 19.2. v 18hod v sále ZUŠ jsme vystoupili v samém závěru koncertu a společné zpívání se smyčcovým kvartetem bylo pro nás velmi příjemným novým zážitkem.